Egy játékos, rendhagyó irodalom órán és múzeumpedagógiai foglalkozáson vehettünk részt a Déri Múzeumban. Ahol Petőfi Sándor legismertebb művét, a János vitézt nézhettük meg, a hagyományos vásári képmutogató előadások mintájára épülve. Egy mesélő, Vranyecz Artúr, vezetett végig bennünket, a nézőket az epikus részeken, ő szólaltatta meg a szereplőket is. Az előadás teljes időtartamában a homokanimátor, Kustár Gábor, élő szereplőként alkotott képsorait figyelhettük, ezt váltották fel időnként kortárs, debreceni kötődésű képzőművészek illusztrációi. Két zenész – egy ritmikus és egy szóló hangszeres, Papp László és Takács Dániel– teremtette meg az akusztikai hátteret és a zenei atmoszférát.
Az előadás előtt egy rövid, ám annál tartalmasabb sétán vehettünk részt, ahol az egyiptomi piramisok világába, őseink életébe kaphattunk rövid betekintést. Megcsodálhattuk a Munkácsy-trilógiát, megtudhattunk nagyon sok érdekességet is a készítőjéről és a keletkezéséről.
A jégpályán tökéletesíthettük a korcsolya tudásunkat, az ügyesebbek még hokizhattak is. Együtt örültünk a kezdők sikereinek. A nap zárásaként a Plázában ebédeltünk és kicsit vásárolgathattunk is.
Szervező pedagógusok: Bertóthy Tamás, Molnárné Pelei Andrea
A bejegyzés megosztása: