Megemlékezés Janikovszky Éva születésének 100. évfordulójáról Iskolánk könyvtárának névadójáról, Janikovszky Éva születésének 100. évfordulója alkalmából a felső tagozatos diákok is megemlékeztek. E jeles évforduló kapcsán vetélkedőt hirdettünk az 5–6. évfolyam tanulói számára.
A versenyen április 27-én minden osztályt egy-egy négyfős csapat képviselt, akik játékos, ugyanakkor gondolkodtató feladatokon keresztül adhattak számot tudásukról. A kérdések az írónő életútjára, legismertebb műveire, valamint könyveinek jellegzetes illusztrációira is kiterjedtek.
A diákok lelkesen készültek a megmérettetésre, és örömmel idézték fel Janikovszky Éva humoros, mégis elgondolkodtató történeteit.
A vetélkedő nemcsak a tudás elmélyítését szolgálta, hanem hozzájárult ahhoz is, hogy a tanulók közelebb kerüljenek az írónő munkásságához, és újra felfedezzék könyveinek különleges világát.
A program jó hangulatban telt, és méltó módon tisztelgett könyvtárunk névadója előtt.
Eredmények:
I. „Janikovszky olvasók” 5.a: Budai Kamilla, Deli Dóra Virág, Kanalas Elizabet, Pálfalvi Fanni
II. „Az írók” 6.c: Milotai Milán, Sass Dávid, Szabó Zsigmond, Vincze Imre
III. „Szegediek” 6.a: Barna György Bendegúz, Király Panna, Nagy-Spanyol Emma, Vásárhelyi Mihály




Szervező pedagógus: Milotai-Kiss Ildikó
Segítő pedagógus: Bodnár-Oláh Ágnes
A bejegyzés megosztása: