Körzeti többpróba eredményei

Körzeti többpróba eredményei (április 28-29.)

Egyéni eredmények
Arany érmesek: Csoma Zsófia,Nyitrai Luca, Mázló Blanka
Ezüst érmesek: Szűcs Dóra, Oláh Emma
Bronzérmesek: Kecskeméti Zita, Horváth Balázs

Csapatban pedig a III. kcs-os lányok, II. korcsoportos lányok, valamint a III. korcsoportos lányok is elsők lettek, míg a III. korcsoportos fiúk a III. helyet szerzték meg.

Felkészitő nevelők: Pongorné Hosszu Tünde, Engszler-Botos Katalin, Karászi Ferenc, Kléh Ákos és Bertóthy Tamás.

A bejegyzés megosztása:

Tenisz diákolimpia – Megyei szakasz

A Létavértesi Arany János Iskola két nyolcadik osztályos tanulója, név szerint Kozma Dénes és Zsíros Noel idén ismét részt vett a tenisz diákolimpia megyei szakaszán, ami Berettyóújfaluban volt megszervezve. Szoros mérkőzések után nagyon szép eredményt elérve Kozma Dénes 8.a osztályos tanuló kiküzdötte az országosra való továbbjutást, ami Balatonbogláron lesz megszervezve júniusban. Gratulálunk tanulóinknak!

Kísérőjük és egyben edzőjük Kléh Ákos Szabolcs testnevelő és teniszedző

A bejegyzés megosztása:

Iskolai mesemondó verseny

Május 5-én került megrendezésre iskolánkban a hagyományos mesemondó versenyünk. A rendezvény célja nemcsak a tehetséggondozás, hanem a magyar népmesei hagyományok ápolása és a gyermekek beszédkészségének fejlesztése volt. 33 kisdiák mondta el vidám, de egyben tanulságos meséjét.

Eredmények:
1.évfolyamon:
I. Albert Levente 1.a
II. Fazokán Nóra 1.a
Balla Krisztina 1.a
III. Pankotai Csaba 1.a
Szabó-Csige Ármin 1.b
Felkészítő pedagógusaik: Bora Istvánné, Molnár Izabella, Baloghné Janka Tímea

2.évfolyamon:
I. Pongor Petra 2.a
II. Fazokán Bianka 2.a
Fekete Gréta 2.a
III. Soós Bence 2.a
Felkészítő pedagógusok: Szatmári Erika, Engszler-Botos Katalin

3. évfolyamon:
I. Kállai Zselyke 3.a
II. Szabó Zoé 3.a
Jenei Tamás 3.a
III. Krizsán Fanni 3.a
Felkészítő pedagógusok: Gáspárné Pankotai Erika, Oláh Csabáné

4. évfolyamon:
I. Kiss Zsombor 4.a
II. Tökölyi Ilona 4.a
III. Portörő Dávid 4.a
Rácz Vanda 4.b
Felkészítő pedagógusok: Nagy Tamásné, Nagy Edina Melinda

Nagyon szépen köszönjük a segítséget Menyhártné Bora Edit, Kiss Tiborné és Kállai-Biró Edit kolléganőknek.

A verseny szervezője: Gáspárné Pankotai Erika

A bejegyzés megosztása:

Bábelőadás az iskolánkban – Az állatok farsangja

A Lázár Ervin Program keretében iskolánk 1., 2. és 3. évfolyamos tanulói különleges élményben részesültek: tornatermünkben tekinthették meg Saint Saens „Az állatok farsangja” című interaktív bábelőadást.

A vidám és szórakoztató műsor során egy tehetséges bábművész keltette életre a különböző állatfigurákat, akik mókás és látványos produkciókkal varázsolták el a gyerekeket. A művésznő az előadás alatt a zene nyelvén kommunikált, így hívta fel a figyelmet a zene kifejező módjára.

Az előadás nemcsak néznivalót, hanem aktív részvételi lehetőséget is kínált – tanulóink lelkesen kapcsolódtak be a játékba, segítettek a szereplőknek, hangtalanul válaszoltak a kérdésekre, sőt, együtt nevettek és mozogtak a szereplőkkel.

A közös élmény sok mosolyt és vidám pillanatot hozott mindannyiunk számára. Köszönjük a lehetőséget, hogy ilyen színvonalas kulturális program részesei lehettünk!

 

A bejegyzés megosztása:

Megyei egyéni atlétikai verseny 2026

Megyei egyéni atlétikai verseny Debrecen, április 21-22.
Tanulóink remek eredményeket értek el:

Súlylökés: Kerékgyártó Hanna 1.hely, Orbán Töhötöm és Heit Rózsa 3. hely,
Magasugrás: Sass Dávid és Oláh Emma 1. hely, Holecskó Dominik 2. hely.
A 4×800 méteres lány váltó (Toplak Anna, Hegyesi Nóra, Oláh Emma, Csoma Zsófia) 1. hely. Fiú 4×800 méteres váltó (Milotai Milán, Holecskó Dominik, Kalmár Máté, Molnár Péte.r) 3. hely.

Az első helyezettek részt vesznek június 3-án Székesfehérvárott rendezendő országos versenyen.

A bejegyzés megosztása:

Sikeres táncvizsga és vidám bál az iskolában

Iskolánk 8. évfolyamos tanulói közül 14 fő vett részt táncoktatáson, amelynek zárásaként április 17-én ünnepélyes keretek között sikeres vizsgát tettek.

A felkészülést Gyöngyösi Sándor táncpedagógus irányította, aki nagy odafigyeléssel és szakértelemmel tanította be a különböző táncokat. A diákok a vizsgán magabiztosan és elegánsan mutatták be tudásukat, amely méltó lezárása volt a heteken át tartó felkészülésnek.

A sikeres szereplést követően kezdetét vette a jó hangulatú bál, ahol a tanulók szüleikkel és családtagjaikkal együtt ünnepelhettek. Az est vidám hangulatban telt, tele zenével, tánccal és közös élményekkel, amelyek emlékezetessé tették ezt a különleges alkalmat minden résztvevő számára.

A bejegyzés megosztása:

Janikovszky Éva vetélkedő

Megemlékezés Janikovszky Éva születésének 100. évfordulójáról Iskolánk könyvtárának névadójáról, Janikovszky Éva születésének 100. évfordulója alkalmából a felső tagozatos diákok is megemlékeztek. E jeles évforduló kapcsán vetélkedőt hirdettünk az 5–6. évfolyam tanulói számára.

A versenyen április 27-én minden osztályt egy-egy négyfős csapat képviselt, akik játékos, ugyanakkor gondolkodtató feladatokon keresztül adhattak számot tudásukról. A kérdések az írónő életútjára, legismertebb műveire, valamint könyveinek jellegzetes illusztrációira is kiterjedtek.

A diákok lelkesen készültek a megmérettetésre, és örömmel idézték fel Janikovszky Éva humoros, mégis elgondolkodtató történeteit.

A vetélkedő nemcsak a tudás elmélyítését szolgálta, hanem hozzájárult ahhoz is, hogy a tanulók közelebb kerüljenek az írónő munkásságához, és újra felfedezzék könyveinek különleges világát.

A program jó hangulatban telt, és méltó módon tisztelgett könyvtárunk névadója előtt.

Eredmények:
I. „Janikovszky olvasók” 5.a: Budai Kamilla, Deli Dóra Virág, Kanalas Elizabet, Pálfalvi Fanni
II. „Az írók” 6.c: Milotai Milán, Sass Dávid, Szabó Zsigmond, Vincze Imre
III. „Szegediek” 6.a: Barna György Bendegúz, Király Panna, Nagy-Spanyol Emma, Vásárhelyi Mihály

Szervező pedagógus: Milotai-Kiss Ildikó
Segítő pedagógus: Bodnár-Oláh Ágnes

A bejegyzés megosztása:

Tájak, történetek, élmények – Határtalanul Erdélyben

A Létavértesi Arany János Általános Iskola 7. évfolyamos tanulói 2026. március 17–22. között a Határtalanul program keretében erdélyi kiránduláson vettek részt. A program során a diákok számos nevezetes helyszínt kerestek fel, többek között a Csíksomlyó kegytemplomát, a Gyilkos-tó különleges természeti környezetét, a Békás-szoros lenyűgöző sziklafalait, valamint a Medve-tó egyedülálló sós tavát. A kirándulás során felkeresték Tamási Áron emlékhelyét is, ahol koszorúval tisztelegtek az író emléke előtt.
A tanulók hagyományőrző programokon is részt vettek: megismerkedtek a szénégetés és a taplófeldolgozás folyamatával, valamint kürtőskalácsot is sütöttek és kóstoltak.

A kirándulást Nagy Dezsőné, Bodnár Helga, Oláhné Kiss Emma és Milótai József pedagógusok kísérték. Az élményekben gazdag utazás maradandó emlékeket és értékes közösségi élményeket adott a résztvevő diákoknak.

Teljes beszámoló Powerpoint bemutatóban.HAT-KP-1-20251-001761

A bejegyzés megosztása: