2014. február havi bejegyzések

Pályázatot nyertünk

A Társadalmi Megújulás Operatív Program

TÁMOP-3.3.14. A-12/1 sz.

„Hazai és nemzetközi testvériskolai kapcsolatok kialakítása”

című pályázati felhívásra iskolánk a Létavértesi Arany János Általános Iskola a Pocsaji Lórántffy Zsuzsanna Általános Iskolával együttműködve pályázatot nyújtott be. A pályázatot a Humán Erőforrás Programok Irányító Hatósága elfogadta. Az elfogadott és elszámolható összköltség: 16.497.918.-Ft. Iskolánk ennek az összegnek az 50%-val rendelkezhet a pályázatban leírtak szerint.

szechenyitervmegujul

Korcsolya túra

Február 20.-án csütörtökön 50 fő részvételével a debreceni jégcsarnokban jártunk, ahol egy felejthetetlen napot töltöttünk el korcsolyázással. A nagy sikerre való tekintettel remélhetőleg még a következő hónapban meg tudjuk ismételni ezt a kis kiruccanást.

kori01 Continue reading

Együtt szavaltunk a nemzettel

1823. január 22-én Kölcsey Ferenc letisztázta a Himnusz kéziratát Szatmárcsekén, és ennek emlékére idén 25-dik alkalommal ünnepeltük együtt a Magyar Kultúra Napját. A Létavértesi Arany János Általános Iskola 6-7. osztályos tanulói csatlakoztak az „Együtt szaval a Nemzet” című mozgalomhoz.

A Jordán Tamás vezényelte program idén első alkalommal került megszervezésre. Izgatottan gyülekeztünk a magyar teremben, tanáraink irányításával: Molnárné Pelei Andreával, Milotai Józseffel.

Fél órával kezdés előtt a résztvevőkkel közösen elpróbáltuk a versmondást, mielőtt bekapcsolódtunk volna az élő adásba. A visszaszámlálás után közös imádságunk egyszerre csendült fel az „Isten áldd meg a magyart” kezdetű imánk. Az élő adásban csak az első két versszak hangzott el, de mi végigszavaltuk a verset.

Nagyon jó érzés volt látni, hogy a határon túl élő emberek is bekapcsolódtak a modern technikának köszönhetően a programba és együtt egy közös versmondó nemzetet alakíthattunk.

Kovács Lili, Kovács Luca, Guba Virág, Molnár Laura 7. c
magyar szakkörös tanulók

Jövő heti programjaink

Február 19. szerda – Színház
Színházi látogatás lesz 5.  és 6. évfolyam részére Debrecen Csokonai Színházban délelőtt 10 órától. Az előadás címe: Bors néni.
Indulás: 9 órakor az iskolából.

Február 20. csütörtök – Korcsolyázás a debreceni Jégcsarnokban 50 tanuló részvételével
Indulás: 8 órakor az iskolából

Február 21. péntek – Zrínyi Ilona Matematika Verseny Derecskén
Indulás: 1230-kor az iskolából

Február 28. péntek – Arany-nap és farsang a felsőben

Március 7. péntek – Arany-nap és farsang az alsóban.
Ekkor kerül megrendezésre az idei Arany-vásár is.

A magyar kultúra napja

Kölcsey Ferenc 1823-ban január 22-én tisztázta le Csekén a Himnusz kéziratát. Iskolánkban a már hagyománnyá vált szépkiejtési versenyen emlékeztünk meg erről a jeles napról.

A verseny az iskola könyvtárában zajlott és több, mint harminc diákunk vett részt rajta. A mezőny két korcsoportra különült: 5-6. és 7-8. évfolyam.

Minden jelentkező előzetesen választott egy adott feltételeknek megfelelő szöveget, melyet a versenyig gyakorolhatott. Miután a versenyzők felolvasták a saját szövegeiket, a zsűri döntött arról, hogy kik kerülnek a második fordulóba. Ekkor a legügyesebbek már egy számukra idegen, a felolvasás előtt éppen csak átfutott szöveg felolvasásával bizonyíthatták képességeiket.

szepkiejtes_5-6_II_fordulo

Második fordulóba bejutott tanulók

Alsós színházlátogatás

Hosszú évek óta szervezzük a színházlátogatást bérlettel. Az idén a debreceni Csokonai Színházba 162 fő vásárolt bérletet az alsó tagozaton, mely 2 előadásra szól.

Az első előadást már láthattuk február 5-én Bors néni, Bors! címmel. Jó hangulatú, zenés, látványos díszletű előadás volt, mely mindenkinek nagyon tetszett. Reméljük a következő is ilyen szórakoztató lesz: Artúr a cipőhorgász címmel.

Röplabda évfolyam bajnokság 2013-14

Megszületett a Röplabda évfolyam bajnokság végeredménye. Az utolsó előtti fordulóhoz képest ugyancsak nagy a változás.

Csapat Mérkőzés Győzelem Vereség Játszma arány Pont különbség Pont
1. PANDÚROK 8b 4 3 1 10 – 3 302-217 6
2. LÉTAI PARTIZÁNOK 8a 4 3 1 11 – 6 465-288 6
3. RABLÓ FC. 8a 4 3 1 9 – 6 349-319 6
4. KANDÚROK 8c 4 1 3 4 – 10 291-339 2
5. MACSKAGYÖKÉR SE 8c 4 4 3 – 12 282-361 0

Azonos pontszám esetén az egymás ellen játszott mérkőzés eredménye, a  játszmaarány, majd a bajnoki mérkőzések pontkülönbsége,  dönt!

Szülői értekezletek

A héten tartjuk iskolánkban a szülői értekezleteket, melynek időpontjai a következők:

szuloi5a – Február 06. Csütörtök 17 : 30
5b – Február 06. Csütörtök 17 : 00