A magyar kultúra napja

Kölcsey Ferenc 1823-ban január 22-én tisztázta le Csekén a Himnusz kéziratát. Iskolánkban a már hagyománnyá vált szépkiejtési versenyen emlékeztünk meg erről a jeles napról.

A verseny az iskola könyvtárában zajlott és több, mint harminc diákunk vett részt rajta. A mezőny két korcsoportra különült: 5-6. és 7-8. évfolyam.

Minden jelentkező előzetesen választott egy adott feltételeknek megfelelő szöveget, melyet a versenyig gyakorolhatott. Miután a versenyzők felolvasták a saját szövegeiket, a zsűri döntött arról, hogy kik kerülnek a második fordulóba. Ekkor a legügyesebbek már egy számukra idegen, a felolvasás előtt éppen csak átfutott szöveg felolvasásával bizonyíthatták képességeiket.

szepkiejtes_5-6_II_fordulo

Második fordulóba bejutott tanulók

A zsűri tagjai az 5-6. évfolyamon: Saláta Csilla és Milotai József a 7-8. évfolyamon: Csúth Ildikó és Molnárné Pelei Andrea tanárok voltak. Köszönjük a munkájukat!

Díjazottak:

5-6. évfolyam:
1.
Bodnár Gergő 5. b
2. Nagy Krisztina 6. a, Lukács Petra 6. c (megosztott helyezés)
3. László Szabina 6. c

szepkiejtes_5-6_dijazottak

7-8. évfolyam:
1.
Magyar Barbara 8. a
2. Juhász Erzsébet 7. a
3. Czibere Balázs 7. a, Molnár Laura 7. c

szepkiejtes_7-8_dijazottak

A nyertesek könyvjutalomban részesültek, de reméljük, hogy minden résztvevő szép élménnyel lett gazdagabb!