Együtt szavaltunk a nemzettel

1823. január 22-én Kölcsey Ferenc letisztázta a Himnusz kéziratát Szatmárcsekén, és ennek emlékére idén 25-dik alkalommal ünnepeltük együtt a Magyar Kultúra Napját. A Létavértesi Arany János Általános Iskola 6-7. osztályos tanulói csatlakoztak az „Együtt szaval a Nemzet” című mozgalomhoz.

A Jordán Tamás vezényelte program idén első alkalommal került megszervezésre. Izgatottan gyülekeztünk a magyar teremben, tanáraink irányításával: Molnárné Pelei Andreával, Milotai Józseffel.

Fél órával kezdés előtt a résztvevőkkel közösen elpróbáltuk a versmondást, mielőtt bekapcsolódtunk volna az élő adásba. A visszaszámlálás után közös imádságunk egyszerre csendült fel az „Isten áldd meg a magyart” kezdetű imánk. Az élő adásban csak az első két versszak hangzott el, de mi végigszavaltuk a verset.

Nagyon jó érzés volt látni, hogy a határon túl élő emberek is bekapcsolódtak a modern technikának köszönhetően a programba és együtt egy közös versmondó nemzetet alakíthattunk.

Kovács Lili, Kovács Luca, Guba Virág, Molnár Laura 7. c
magyar szakkörös tanulók