Középpontban a magyar kultúra napja

A magyar kultúra napja alkalmából iskolánk csatlakozott az „Együtt Szaval a Nemzet” programhoz. A diákok 11 órától közös szavalással emlékeztek meg e jeles napról.

egyuttszaval2018

Délután a vállalkozó szellemű nyelvészkedni vágyó felső tagozatosokat NyelvÉszjárás nyelvi vetélkedő várta. Összesen 16 csapat mutatta meg kreativitását és ügyességét. Feladataik között szerepelt nyelvtörők elmondása, nyelvi rejtvények megfejtése, szólások, közmondások lerajzolása és kitalálása. A verseny két helyszínen zajlott. Az 5-6 évfolyamon Milotai-Kiss Ildikó, míg a 7-8. évfolyamon Molnárné Pelei Andrea vezette a megmérettetést. Két kategóriában jutalmazta a zsűri (Csúth Ildikó, Majoros Erzsébet, Mészárosné Imre Melinda, Neumayer Nóra, Oláh Ágnes) a legjobbakat. Minden résztvevőnek gratulálunk!

nyelveszjaras201801

Eredmények:
5-6. évfolyam
I. „Magánhangzók” 5.a: Apai Liliána, Balogh Lívia, Bozsóky Péter, Vlajk Johanna
II. „Spártai nyelvújítók” 6.a: Serbán Illés, Seress Gergő, Szilágyi János, Tarnóczki Milán
III. „MEGA-AGYAK ISMÉT” 6.b: Cseh Kristóf, Koncz Kristóf, Papp Huba, Veres Kristóf

7-8. évfolyam
I. „8-as négyes” 8.c: Gyarmati Zalán, Szabó Márton, Pénzes Tekla, Tarján Renáta
II. „Csak Csajok” 7.b: Kovács Krisztina, Nagy Viktória, Szabó Dorina, Szoták Viktória
III. „Nyelvtörök-őrök” 8.a: Hermeczi Ivett, Mezei Patrícia, Papp Gabriella, Szabó Nándor