Janikovszky Éva rajz- és kézműves pályázat

Iskolai könyvtárunk 2016-ban elnyerte a Janikovszky Éva Könyvtár nevet. A februári névadóra készülődve írtuk ki szeptemberben kézműves pályázatunkat, aminek keretében az írónő műveinek szereplőit jelenítették meg az ügyeskezű gyerekek. A pályázatra összesen 22 munka érkezett be, melyek között rajzok, kerámia-munkák és bábok is szerepelnek.

A pályaművek az iskola aulájában kerültek kiállításra. Szeretettel gratulálunk minden ügyes ifjú alkotónak!

Helyezettek:
“Háromdimenziós megjelenítés” kategória
1. helyezett Szabó Renáta 4.b, Tarnóczki Dorina 2.b, Barna Mónika 5.c, Bakó Ibolya 4.a (a “Borbála néni és Boldizsár bácsi” című kerámiaalkotással )
2. helyezett Kiss Gabriella 4.a (Nagypapa bábja a “Velem mindig történik valami” című műből)
3. helyezett Moczok Ágota 3.c (“Velem mindig történik valami” c. kerámiamunkája)

“Síkbeli ábrázolás” kategória
1. Dienes Dóra 8.a (“Bertalán és Barnabás” című rajza )
2. Apai Liliána 4.a (“Égig érő fű”)
3. Szatmári Gréta 3.c (“Felelj szépen, ha kérdeznek!”)

Különdíj: Bertóthy Tamás 3.c (“Kinek mi a dolga?” című rajza Janikovszky Éva: “Te is tudod?” című művéhez kapcsolódóan)

Köszönjük Máté József rajztanárnak a zsűrizésben nyújtotta segítségét, és Papp Zsoltné Kis Mónika pedagógia asszisztens közreműködését a kiállítás megrendezésében!