2024-05-06 napi bejegyzések

XV. KOMPLEX MŰVÉSZETI VETÉLKEDŐ – Szolnok

A Létavértesi Arany János Általános Iskola grafika szakkörösei (Eszenyi Csenge, Hegyesi Nóra, Kalmár Máté, Kardos Noémi, Sós Laura) rajzolás-festés kategóriában indultak a rangos megmérettetésen.

Nagy örömünkre a neves képzőművészekből álló zsűri, Sós Laura munkáját különdíjban részesítette (felkészítő: Máté József)

Rangos verseny, gazdag programok gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt, hagyományosan kiváló szervezés.

Köszönet Rab Beatrix versenyszervezőnek és lelkes segítőinek!

Léta vezér csapata újra az ópusztaszeri döntőben

Az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark által megszervezett „KerekEmese” kárpát-medencei történelmi, néprajzi és természetismereti vetélkedősorozat immár nagykorúvá vált, hisz ebben a tanévben 18. alkalommal került megrendezésre. Iskolánk tanulói „magonc” kategóriában neveztek be a háromfordulós versenybe. A három forduló mélyreható elméleti kutatómunkát és szerteágazó kreativitást követelt meg a gyerekektől. A kitartó munka eredményeként a versenyben résztvevő 43 csapat közül sikerült a legeredményesebb 12 csapatba bekerülnünk, ezzel lehetőséget kapva a döntőben való részvételre. A döntőt az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékpark területén szervezték meg április 27-én.

A széleskörű tárgyi ismeret mellett a gyorsaságra, találékonyságra épülő megmérettetésen „Léta vezér” csapatunk (Adomán Panna 5.a, Pongor Panna 5.a, Oláh Emma 6.a, Kalmár Máté 6.a) a 9. helyezést érte el.

A vetélkedő izgalmai mellett a gyerekeknek lehetőségük volt bejárni a történeti emlékpark kiállításait, és megcsodálni Feszty Árpád monumentális panorámaképét a honfoglalásról.
A versenyre való utazás megszervezését és lebonyolítását a Berettyóújfalui Tankerület biztosította, amit ezúton szeretnénk megköszönni.

Felkészítő pedagógus: Milotai József

Megyei atlétika bajnokság 2024

A Létavértesi Arany János Általános Iskola tanulói idén is részt vettek a megyei atlétika bajnokságon Debrecenben április 24-25-én. Tanulóink harmadik és negyedik korcsoportban is indultak egy – egy leány és fiú csapattal.

A következő versenyszámokban mutatták meg tehetségüket: kislabda, súlylökés, távolugrás, magasugrás, 60 m futás, 100 m futás, 300 m futás, 4 X 100 m váltó és 4 X 800 m váltó.

Iskolánk tanulói érmekkel érkezhettek haza teljesítményüknek köszönhetően. Összesen 1 bronz, 5 ezüst és 2 aranyérmet sikerült bezsákolni.

Gratulálunk minden résztvevőnek a lelkes munkáért!