2024-04-23 napi bejegyzések

Képzőművészeti sikerek a Létavértesi Arany János Általános Iskolában

Iskolánk jónéhány felső tagozatos tanulója rajzpályázatot készített Településem kincsei címmel az Oktatási Hivatal által meghirdetett Hajdú- Bihar Vármegyei Képzőművészeti Versenyre. Tehetséges tanulóink Létavértes jellegzetességeit, különleges helyszíneit, természeti értékeit ábrázolták szabadon választható technikával. A szakmai zsűri valamennyi diákunk munkáját pozitívan értékelte, így a vármegyei verseny  2024. április 12-én tartandó második fordulóján az alábbi tanulók képviselték iskolánkat: Erdei Zsombor, Moczok Nóra, Hosszu Fruzsina, Pongor Panna, Adomán Panna 5. évfolyamos tanulók, Kalmár Máté, Sós Laura, Hegyesi Nóra, Gellén Dávid, Csoma Zsófia, Eszenyi Csenge, Heit Rózsa 6. évfolyamos tanulók és Kardos Noémi 7. osztályos tanuló.

A versenynek helyt adó Kós Károly Művészeti Szakgimnázium és Kollégium kiállítást szervezett a bejutott pályaművekből és színvonalas, nyugodt légkört biztosított a döntő lebonyolításához. A  diákokat elkísérő  szülők és pedagógusok aktuális előadást hallgathattak a mesterséges intelligencia megjelenéséről, annak használati lehetőségeiről. Tanulóink a második fordulóban is kiválóan szerepeltek.

Eredmény:
II. Eszenyi Csenge 6. évfolyam (Felkészítő tanár: Máté József)
III. Erdei Zsombor 5. évfolyam (Felkészítő tanár: Egri Hajnalka)
III. Kardos Noémi 7. évfolyam (Felkészítő tanár: Máté József)

Különdíjazottak:
Adomán Panna 5.évfolyam (Felkészítő tanár: Egri Hajnalka)
Kalmár Máté 6. évfolyam (Felkészítő tanár: Máté József)
Csoma Zsófia 6. évfolyam (Felkészítő tanár: Máté József)

Az első három helyezést elért tanulók díjaikat, a különdíjban részesült tanulók okleveleiket várhatóan a tanév végén vehetik majd át Debrecenben.