2020-10-02 napi bejegyzések

Tájékoztatás testhőmérséklet mérésről

Tisztelt Szülők!

A Kormány 431/2020. (IX.18.) rendelete értelmében a köznevelési intézményekben 2020. október 1-től kötelező érkezéskor a testhőmérséklet mérése.

Ennek értelmében mind a tanulók, mind a dolgozók testhőmérsékletét megmérjük az iskolába érkezéskor.

Amennyiben az országos tisztifőorvos által meghatározott értéket: 37,8 C-t eléri vagy annál magasabb a mért hőmérséklet, a tanulót elkülönítjük, s értesítjük a szülőt, aki haza kell, hogy vigye gyermekét.

A tanulót kísérő szülő maszk viselése mellett a kijelölt mérőpontig léphet be az iskola területére, s megvárhatja a mérés eredményét.

Immár 3. alkalommal módosult az EMMI által kiadott Intézkedési terv a járványügyi készenlét idején alkalmazandó eljárásrendről.

Ezt a következő linken találják meg:
https://www.oktatas.hu/kozneveles/aktualis_tanev_esemenyei/covid19/intezkedesi_terv_koz nev_int

Kérünk mindenkit a szabályok betartására a vírus elleni hatékony védekezés érdekében!

Létavértes, 2020. október 1.

Köszönettel: Nagy Józsefné
intézmény vezető