2017-04-15 napi bejegyzések

Fox Nemzetközi Angol Nyelvi Verseny

Iskolánk tanulói idén is részt vettek a Fox Nemzetközi Angol Nyelvi Versenyen. A versenyzők kategóriáikban közel 400 versenyzővel versenyeztek.

A következő helyezéseket sikerült elnyernünk:
Szoták Viktória (6.b) – 2. helyezés
Zurbó Csaba (8.c) – 1. helyezés
Mezei Benjámin (8.c ) – 2. helyezés

A helyezettek értékes tárgyjutalomban részesültek.

Fekete Barbara 5.b osztályos tanuló 10. helyezést ért el, oklevelet kapott. Adorján Zsófia 5.c osztályos tanuló a 25. helyen végzett.

Felkészítőjük: Lakatos Éva

Minden résztvevőnek szeretettel gratulálunk!

fox2017

A költészet napja

Iskolánk felsősei minden bizonnyal megjegyezték, hogy mit is ünnepelünk április 11-én, a költészet napján. József Attila születésnapjáról ebben az évben is több programmal is megemlékeztünk. Magyar órákon és azok szüneteiben versek és idézetek kerültek a termek és a folyosó ablakaira és falaira is. A dráma szakkörösök az iskola előtti járdát is versekkel ékesítették fel és költeményekkel tarkított zászlókat helyeztek el az iskolában.
Előző napi debreceni kirándulásunk alkalmával Debrecen főterének közelében, a Református Nagytemplom mögötti parkban is tűztünk ki verseket a jeles nap és szeretett költőink tiszteletére.

Ezen a napon került megrendezésre a létavértesi városi könyvtár költészetnapi rajzpályázatának eredményhirdetése. A részt vevők feladata az volt, hogy egy szabadon választott, 20. századi verset illusztráljanak szabadon választott technikával. Közel 40 tanulónk készített versillusztrációt.

Az alábbi tanulók nyertek el helyezést a pályázaton:

4-5. évfolyam:
2. helyezés: Apai Liliána 4.a
4. helyezés: Kiss Gabriella 4.a

Felkészítőjük (szakkörvezető): Tarnóczki Zsoltné

6-8. évfolyam:
1. helyezés: Nagy Viktória 6.b
2. helyezés: Farkas Dorina 6.c

Különdíjasok:
Szabó Dorina 6.b
Vásárhelyi Amanda 6.b
Dienes Dóra 8.a
Tarnai Panna 8.a

Felkészítőjük: Máté József

Az elkészült alkotások egy hónapon keresztül megtekinthetőek a városi könyvtárban. Érdemes ellátogatni a kiállításra!

kolteszet2017diazott