2014-06-01 napi bejegyzések

Országos Atlétikai Verseny Budapest, Puskás Ferenc Stadion

Idén sem maradt az Arany János Általános Iskola országos sportesemény nélkül. Köszönhetően Máté Gábor 8.c, és Pongor Norbert 6.a osztályos tanulóknak, miután remek eredménnyel zárták a megyei versenyt május 14-én. Gábor a súlylökés megyei bajnokaként, Norbert pedig a kislabdahajítás nevezési szintjének (54 méter) teljesítőjeként vett részt a rangos eseményen. A nagyszerű létesítményben élményszámba ment a versenyzés, bár kicsit izgultak a fiúk, így nem sikerült  az álom (a nyolc közé kerülés), de sok tapasztalattal és rendkívüli élményekkel lettek gazdagabbak (pl. egy olimpia bajnok, Pars Krisztián kézfogása). Gratulálunk nekik, valamint köszönetünket fejezzük ki a Létavértesi Önkormányzat segítségéért, amiért a gépjárművet vezetőjével együtt a rendelkezésünkre bocsátották.

Felkészítőik: Bertóthy Tamás, Kőszegi Péter

felvonulas

Zöldben a mieink

Máté Gabi

A súly el van vetve

Parskrisztiánnal

Bertóthy Tamás, Pars Krisztián (olimpiai bajnok magyar kalapácsvető), Pongor Norbert, Máté Gábor

Bertóthy Tamás
testnevelő

Hatvan tanulóval a Nagyerdei Stadionban!

Iskolánk tanulói május 22-én részesei lehettek a Magyarország – Dánia válogatott labdarúgó mérkőznek, miután az MLSZ gyermekszektor programjaként a debreceni Nagyerdei Stadionban megrendezett barátságos mérkőzésre jelentkezett. A válogatott játékosokat tehetséges utánpótlás korú gyerekek kísérték a gyepre, akik között (nem kis meglepetésre) iskolánk tanulóját Szatmári Marcellt is láthattuk, ami nagy büszkeséggel töltött el bennünket. A tanulóknak csak az útiköltséget kellett fizetniük, mivel a jegyet ajándékba adta az MLSZ. A telt házas mérkőzés nagyon jó hangulatban telt, s bár egy kicsit sokáig tartott, így másnap fáradtan, de jó emlékekkel  ébredtünk, sokunkban a mihamarabbi visszatérés reményével.

magyaro-dania

Létai különítmény

Nagyerdei stadion

Hajrá Magyarország, hajrá magyarok!

Bertóthy Tamás
testnevelő