2013 október 23.-ai ünnepség

Az '56 -os emlékműsor szereplőiIskolánk nyolcadikos diákjai nagy örömmel, szorgalommal készültek az 1956-os forradalom évfordulójának megemlékezésére. Hagyományainknak megfelelően az iskola valamennyi tanulója és dolgozója részére 2 alkalommal adták elő műsorukat. A mostani előadás különlegessége az volt, hogy a főpróbán jelen lehetett városunk díszpolgára, Steffek István Belgiumból, aki személyes, tragikus emlékeit mesélte el a diákoknak az 1956. októberi eseményekről, melyek olyan hatással voltak a szereplőkre, hogy attól igazi átéléssel jelenítették meg az előadást. István bácsi a próbán látottak után úgy döntött, unokájával a másnapi előadást is megnézi, majd ezt követően együtt koszorúztuk meg az ’56-os kopjafát a település emlékparkjában. Díszpolgárunk innen barátjához, Koncz Zsuzsa énekesnőhöz utazott, akinek elmesélte nálunk szerzett élményeit.