Papírcsodák

„Amit a Természet évmilliárdok alatt létrehozott,
azt az Ember rövid idő alatt, szép egyenletesen elteríti a Földön.”
(Rittenbacher Ödön)

Janikovszky Éva Könyvtárunk is csatlakozott a Fenntarthatósági Témahéthez április 23-27. között. Ezen a héten rendezvénysorozattal vártuk a gyerekeket, ahol a papír fontosságára, újrahasznosítására hívtuk fel a figyelmet. Elfogadta a meghívásunkat a Nagyrábéi papírfonó, így a hétfői napon kiállítást és vásárt tartottunk az uszoda előtti aulában. A kézműves portékák nagy sikert arattak a pedagógusok és diákok közt egyaránt.     A Könyvkuckós gyerekekkel előadás keretében megismerkedtünk a papír útjával illetve kreatívan újrahasznosítva a papírt különböző tárgyakat (ceruzatartó, karkötő, jegyzettömb) készítettünk. Emellett az iskolai Diákönkormányzat koordinálásával ezen a témahéten valósult meg a felső tagozatos papírgyűjtés is.

papirgy201802

A papír útja

papirgy201801

Vásárfia