2021-09-05 napi bejegyzések

„Csodaszarvas – hagyomány és nomád kaland a Berettyóújfalui Tankerületi Központ intézményeiben”

EFOP-3.3.5-19-2020-00024

A Berettyóújfalui Tankerületi Központ pályázatot nyújtott be az EFOP-3.3.5-19 „Csodaszarvas Iskolai Közösségi Program” konstrukció keretében. A projektben a tankerület 22 intézménye vett részt. Az iskolák tanulói napközis és bentlakásos táborokban tölthettek el 5-6 napot a 2021-es év 25. és 26. hetében. A programban való részvételre a Létavértesi Arany János Általános Iskola tanulói is lehetőséget kaptak.

A napközis programban iskolánk alsó tagozatos diákjai 2021.június 21-25 között vettek részt érdekes, izgalmas programokban.

A bentlakásos tábor felső tagozatos tanulók részvételével valósult meg 2021. június 28 és július 3-a között. A tanulók a zalakarosi Fortuna Hotelben táboroztak, innen indulva járták be a környező településeket, ismerkedtek Zalakaros nevezetességeivel és kirándultak a Balaton környékére.

A gyerekek változatos programokon vehettek részt. A balatoni fürdőzés mellett csónakáztak a Tapolcai tavasbarlangban, megtekintették a Tihanyi apátságot, Iharkúton megismerték az elhagyott bauxitbánya történetét, túráztak a Badacsonyra. Ezen kívül a zalakarosi helyszínen is színes programokból válogathattak: felfedezték a Termál tó környékét, rovarokkal ismerkedtek, pályaorientációs, érzékenyítő, hagyományőrző foglalkozásokon vettek részt.

A résztvevő tanulók számára örök emlék marad a táborozás. Köszönjük a lehetőséget a gyerekek és a résztvevő pedagógusok nevében egyaránt.

Megvalósító pedagógusok:

Napközis tábor: Menyhártné Bora Edit és Kiss Edit

Bentlakásos tábor: Zsirosné Czeglédi Erzsébet, Zsiros József, Milotai József és Nagy Dezsőné