2018-12-10 napi bejegyzések

HO-HO-HO-HÓ itt járt nálunk Télapó!

„Mikulás, Mikulás,
mindene de csudás:
Legszebb a puttonya, ajándékból
minden jóból
ki nem fogy soha!
Mikulás, Mikulás,
mindene de csudás:
legjobb a jó szíve,
ajándéknál
dúsgazdagabb
jósággal van tele!”

Az év utolsó hónapja tartogatja számunkra a legtöbb ünnepet. December 6. Miklós napja, Magyarországon Mikulás ünnepe. Ezen a napon a gyerekek szépen kitisztított cipőjükbe ajándékot kapnak. A jó gyerekek narancsot, diót, csokoládét, a "rosszak" krampuszt és virgácsot. Ennek jegyében felsős diákönkormányzatunk Mikulás Postát szervezett december 6-án. A Télapó és segítői a reggeli órákban körbejárták az osztályokat és megjutalmazták a jó gyerekeket és pedagógusokat. A diákok közös énekléssel köszönték meg az ajándékokat. Másnap december 7-én, táncos mulatságon vettek részt felső tagozatos diákjaink. Az ünnepi hangulatról a stúdiósok gondoskodtak Zsiros József tanár úr vezetésével. A 7. b osztály finom falatokkal várta a vendégeket.

miku201801

Miku Marci és a Krampi-Girl-ök