2015-03-22 napi bejegyzések

Álarckészítő verseny 2015

Az idei évben is nagy érdeklődést váltott ki az iskola könyvtár által kiírt álarckészítő verseny – főként az alsó tagozatban. Összesen 46 diák nevezett be pályaművével, s közel 60 álarc érkezett be a könyvtárba.

A legjobbnak ítélt művek:
Alsó:

Serbán Illés 3.a
Kerekes Antónia 4.a

alarc201503

Köszönjük Máté József rajztanárnak a zsűrizésben és az oklevélkészítésben nyújtott segítségét!

Szervező: Tóth Zsuzsanna
könyvtárostanár

Alsós farsang 2015

Március 6-án, péntek délután az alsós évfolyamokban is megrendezésre került a farsangi mulatság, melynek ezúttal is a művelődési ház adott helyet. A hagyományoknak megfelelően a műsorról az idei elsősök gondoskodtak, így lehetőséget kaptak egy kis bemutatkozásra. A nézőközönségnek nem okoztak csalódást, hiszen mindhárom osztálytól kimagasló színvonalú produkciót láthattunk.

Az 1.a osztály A kiskakas gyémánt félkrajcárja című magyar népmese, az 1.b a Carlo Collodo: Pinokkió kalandjai című regénye és az 1.c Csukás István: Keménykalap és krumpliorr című műve alapján készített látványos, zenei betétekkel színesített, színházba illő előadást.

1.a felkészítői: Komlósiné Vesza Anikó és Tóth Róbert
1.b felkészítői: Kertészné Suta Mária és Tompáné Krizsanyik Orsolya
1.c felkészítőji: Nagy Tamásné és Kónya-Huszti Julianna

Köszönjük ezt a csodás élményt az elsős tanító néniknek és bácsinak, valamint a gyerekeknek!

Szervező: Tóth Zsuzsanna
könyvtárostanár