Országos Mérések Szülői tájékoztató 2021

Tisztelt Szülők!

A 2020/2021. tanévben, iskolánkban is megrendezésre kerül az országos kompetenciamérés matematikából és szövegértésből.

Az országos kompetencia mérésben iskolánk hatodik és nyolcadik osztályos tanulói vesznek részt. A mérésben való részvétel minden 6. és 8. évfolyamos tanuló számára kötelező. A mérés a diákok matematikai eszköztudásának és szövegértési képességeinek felmérésére terjed ki. A tesztek olyan matematikai és szövegértési eszköztudást mérő feladatokból állnak, amelyek elsősorban nem az iskolai tanterv konkrét megvalósulását mérik, hanem a tanulóknak azt a képességét, hogy a tanultakat hogyan tudják alkalmazni valódi problémák, helyzetek megoldásában.

Az országos kompetenciamérés napja: 2021. május 26. szerda reggel 8 óra.

A 6. és 8. évfolyam tanulóit tájékoztatjuk a kompetenciamérés helyéről.

A mérés időtartama mindkét évfolyamon 4 X 45 perc.  A tanulóknak a matematikateszt megoldásához szükség lehet vonalzóra és számológépre. Ezeket a tanulók a mérés napján hozzák magukkal! A feladatlapok kitöltés alatt más segédeszköz nem használható. Mobiltelefon és/vagy tablet a felmérés ideje alatt nem használható még számológép helyett sem!

Az összesített mérési eredmény iskolánk honlapján megtekinthető lesz.

Nagy Dezsőné
intézményvezető-helyettes