2020. szeptember havi bejegyzések

Intézményi protokoll a koronavírus elleni védekezéshez

Létavértesi Arany János Általános Iskola

Érvényes: 2020. szeptember 1-től

Kivonat
Az iskolai nap rendje Az iskolát kizárólag egészséges, tüneteket nem mutató tanuló és dolgozó látogathatja. Az intézmény dolgozói, valamint az intézménnyel tanulói jogviszonyban lévő diákok szülei az általuk aláírt 1. számú nyilatkozatot kötelesek szeptember 2-ig az iskola portáján leadni

Reggeli gyülekező. 7:30-7:45-ig van:
1. évfolyam: Árpád tér 7. szám alatti épületben
2. évfolyam: Kossuth u. 1. szám alatti épületben
3-4. évfolyam: Uszodai bejáratnál
5-8. évfolyam: Árpád tér 10. szám alatti iskola udvarán A szülők csak az iskola bejáratáig kísérhetik gyermeküket!

Az intézményben történő belépéskor a kihelyezett fertőtlenítő pontokon kézfertőtlenítés kötelező. Arcmaszk viselése az iskola közösségi tereiben, szünetekben a felső tagozatos tanulók számára kötelező, alsó tagozatos tanulók számára ajánlott. A tanteremben a maszk viselése nem kötelező. A tanterem folyamatos szellőztetéséről a hetesek gondoskodnak. Tanítási órák alatt törekedni kell a tanulók lazább elhelyezésére.

A tanítási szünetekben a tanulók az udvaron, vagy a folyosón tartózkodnak, rossz idő esetén az osztályteremben maradnak. A tízórait a tanteremben fogyasztják el az 1-2. évfolyamos diákok, az első szünetben, a 3.–8.évfolyamos tanulók a második szünetben. A mosdók és WC-k használata során csak a férőhelyek számának megfelelő létszámban tartózkodhatnak a tanulók, csoportosulás tilos. Kézmosás után kötelező saját törlőkendő használata.

Ebédeltetés
Az ebédlőben történik.  Az ebédlőbe lépés után kötelező a kézfertőtlenítés.

Beosztás:
1. és 2. évfolyam 11:30-tól
3.  évfolyam: 12 órától
4.  évfolyam: 12:30-tól
Felsős 1. csoport: 13 óra
Felsős 2. csoport: 13.30 óra

Ügyintézés
Lehetőleg telefonon keressék az iskolát.

Amennyiben személyes megjelenés szükséges, csak előzetes időpont egyeztetés után lehetséges. Telefonszám: 06-52-585-024

Szülői értekezlet
A járványügyi előírások betartása mellett intézményvezetői engedéllyel tartható meg, maszk viselése kötelező. Javasolt az online kapcsolattartás.

Bővebb változat letölthető: Teljes Covid-19 protokoll letöltése