2013. november havi bejegyzések

Körzeti úszóverseny

November 29-én került sor a Körzeti Úszó Versenyre (szintén Létavértesi helyszínnel), melyre 4 iskola 66 versenyzője nevezett. Az Arany János Általános Iskola tanulói most is kitettek magukért, mivel 12 arany, 16 ezüst és 11 bronz érmet halmoztak össze. A második helyezett Derecske 8-5-9-es  mutatóval büszkélkedhet.

Egyéni bajnokaink:

Mellúszás: Szima Bence, Fehér Dániel, Guba Virág

Gyors úszás: Harmati Dorottya, Szima Bence, Fülöp Soma, Borbély Izabella

Hát úszás: Harmati Dorottya, Szabó Dávid, Fülöp Soma, Mihucz Csaba, Guba Virág

Érem táblázat

Település A E B ÉRMEK  létszám
1. Létavértes Arany J. 12 16 11 39 48
2. Derecske 8 5 9 22 22
3. Hosszúpályi 3 0 0 3 2
4. Létavértes Irinyi 1 2 1 4 11
5. Pocsaj 0 0 0 0 4

Erkel Ferenc sakkverseny

Idén november 21-én került megrendezésre az iskolában hagyománnyá vált sakkverseny Bertóthy Tamás tanár úr irányításával. A verseny túljelentkezőknek is örvendett. Összesen harminc diák vett részt az eseményen.

sakk01

Sakk Bertóthy Tamás bácsi vezetésével

Látogatás a debreceni Alföldi nyomdába

A magyar nyelv napja alkalmából november 13-án 20 felsős, (magyar szakkörös) diákkal Debrecenbe látogattunk. A Belvárosi Közösségi házban interaktív nyelvi kiállítást tekintettünk meg, valamint debreceni diákok előadásában színes színpadi produkciók nézői lehettünk. Ezt követően az Alföldi Nyomdába látogattunk el, ahol sok érdekességet láttunk és hallottunk a könyvnyomtatás történetéből. Diákjaink nyitottságáról és érdeklődéséről nagyon pozitív visszajelzést kaptunk.

nyomda1   nyomda2