2021. augusztus havi bejegyzések

Tanévkezdés 2021-22

Kedves  Aranyos Diákok!

2021. szeptember 1-jén reggel 8 órától tartjuk tanévnyitó ünnepségünket, melyet aztán rögtön tanítási nap is követ!

Az ünnepségre terveink szerint az iskola udvarán kerül sor, ahová szüleitek is elkísérhetnek Benneteket. Az udvarra az Uszoda melletti bejáraton illetve a Kormányhivatal melletti kapun lehet majd bejutni.

Amennyiben rossz idő lesz, a rendezvényt a Tornacsarnokban tudjuk lebonyolítani, ahová azonban a járványügyi előírásoknak megfelelően csak oltási igazolvánnyal rendelkező felnőttek léphetnek be. Kérjük ennek figyelembe vételét!

Ne feledkezzetek meg arról, miszerint iskolánk házirendje előírja az ünnepélyeken viselt ruházatot:

fekete szoknya vagy nadrág, fehér blúz vagy ing

Ebbe öltözzetek tehát reggel! Amennyiben egész nap nem lenne kényelmes ez a viselet, kérlek Benneteket, hozzatok magatokkal váltóruhát!

Az előző tanév járványügyi szabályai közül egyelőre nem él a hőmérőzés, a közösségi terekben pedig a maszk viselése. Hordani tehát nem kötelező a maszkot, de nem is tilos! A kézfertőtlenítésre, fertőtlenítő takarításra a továbbiakban is szükség lesz, erre nagy gondot fogunk fordítani.

Nagyon várunk Benneteket!

Létavértes, 2021. augusztus 30.

Nagy Józsefné
Létavértesi Arany János Általános Iskola

Ötödik osztályosok figyelem!

Testnevelés órán iskolánk logójával ellátott fehér póló használatát javasoljuk, amire 1.000 Ft-ot kérünk befizetni tankönyvosztáskor!

Amennyiben a felsőbb évfolyamokon valaki kinőtte, elhasználta a pólóját, szintén van lehetőség a vásárlásra.

A befizetés mellett a gyerek méretét (S, M, L stb.) is kérjük megadni!

A testnevelés felszerelés ezen darabját tehát nem külön kell megvásárolni, mi gondoskodunk a beszerzésről. Diákjainknak a pólót a testnevelők fogják kiosztani!

A bejegyzés megosztása:

A Létavértesi Arany János Általános Iskola tájékoztatása a 2021-2022-es tanév kezdéséről

I. Tankönyvosztás

Az osztás ideje, amikor az aktuális járványügyi előírások betartása mellett várjuk a szülőket és diákokat:

2021. augusztus 26-án, csütörtökön délelőtt 8-12 óráig, délután 13-17 óráig

(A tankönyvek valamennyi általános iskolás tanuló számára ingyenesek.)

II. Nyilatkozatok, igazolások

A könyvosztással egyidőben kérünk igazolásokat az étkezéshez (határozat gyermekvédelmi kedvezményről, 3 vagy több gyerek a családban, tartós betegségről igazolás), nyilatkozatokat foglalkozások igénybevételéhez stb. Ennek megfelelően feltétlenül szükséges a szülő jelenléte ezen a napon!

III. Rajz- és technika eszközök

A korábbi évek gyakorlatának megfelelően diákjaink számára tanítási órán használatos bizonyos eszközöket a kedvezőbb árak és használhatóság miatt most is az iskola szerzi be, így például 3-4. évfolyamosok és felső tagozatos diákok számára rajzból és technikából bizonyos tanszereket nem kérünk megvásárolni, nem szerepeltettük a kiadott listákon. Ezekre a dolgokra a következő összegeket kérjük:

1-2. osztály:                   300,-Ft

3-4. osztály:                1.000,-Ft

5-8. osztály:                2.200,-Ft

Ezeket a tételeket a tankönyvosztással egy időben szedjük be tanulónként. Kérjük, mindenki hozzon erre pénzt magával! Az ingyenesség erre nem vonatkozik, hiszen nem tankönyvről van szó!

IV. A fontos időpontok összefoglalva

Javítóvizsgák : 2021. augusztus 25. szerda 8:00

Tankönyvek osztása, étkezéshez igazolások,
nyilatkozatok leadása : 2021. augusztus 26. csütörtök 8:00

Évnyitó : 2021. szeptember 1. szerda 8:00
ezt követően Első tanítási nap
Létavértes, 2021. augusztus 10.

Nagy Józsefné