2021. május havi bejegyzések

Országos Mérések Tanulói tájékoztató 2021

6. ÉS 8. ÉVFOLYAMOS TANULÓKNAK

A 2020/2021. tanévben, iskolánkban is megrendezésre kerül az országos kompetenciamérés matematikából és szövegértésből.

Az országos kompetencia mérésben iskolánk hatodik és nyolcadik osztályos tanulói vesznek részt. A mérésben való részvétel minden 6. és 8. évfolyamos tanuló számára kötelező. A mérés a diákok matematikai eszköztudásának és szövegértési képességeinek felmérésére terjed ki. A tesztek olyan matematikai és szövegértési eszköztudást mérő feladatokból állnak, amelyek elsősorban nem az iskolai tanterv konkrét megvalósulását mérik, hanem a tanulóknak azt a képességét, hogy a tanultakat hogyan tudják alkalmazni valódi problémák, helyzetek megoldásában.

Az országos kompetenciamérés napja: 2021. május 26. szerda reggel 8 óra.

A mérés időtartama mindkét évfolyamon 4 X 45 perc.  A tanulóknak a matematikateszt megoldásához szükség lehet vonalzóra és számológépre. Ezeket a tanulók a mérés napján hozzák magukkal! A feladatlapok kitöltés alatt más segédeszköz nem használható. Mobiltelefon és/vagy tablet a felmérés ideje alatt nem használható még számológép helyett sem!

Az összesített mérési eredmény iskolánk honlapján megtekinthető lesz.

Országos Mérések Szülői tájékoztató 2021

Tisztelt Szülők!

Az országos kompetenciamérés napja: 2021. május 26. szerda reggel 8 óra.

A 6. és 8. évfolyam tanulóit tájékoztatjuk a kompetenciamérés helyéről.

Az összesített mérési eredmény iskolánk honlapján megtekinthető lesz.

Országos Idegen Nyelvi Mérés 2021

6. és 8. évfolyamos diákok!

A 2020/2021. tanévben iskolánkban is megrendezésre kerül az országos idegen nyelvi mérés. A mérésben való részvétel minden 6. és 8. évfolyamos tanuló számára kötelező, aki első idegen nyelvként angol vagy német nyelvet tanul.

Az idegen nyelvi mérés napja: 2021. május 19. szerda

A mérés időtartama mindkét évfolyamon 2 X 30 perc. A mérés következő részekből áll: olvasott szöveg értés és hallott szöveg értés. A feladatlapok kitöltése alatt sem szótár, sem más segédeszköz nem használható.

Az összesített mérési eredmény iskolánk honlapján megtekinthető lesz 2021.június 11. után.

A mérés napján a terembeosztást és az órarendet a hirdetőtáblán találjátok!

Országos Idegen Nyelvi Mérés 2021

Tisztelt Szülők!

A 2020/2021. tanévben iskolánkban is megrendezésre kerülnek az országos mérések.

Az idegen nyelvi mérésben iskolánk hatodik és nyolcadik osztályos tanulói vesznek részt. A mérésben való részvétel minden 6. és 8. évfolyamos tanuló számára kötelező, aki első idegen nyelvként angol vagy német nyelvet tanul.

Az idegen nyelvi mérés napja: 2021. május 19. szerda

A 6. évfolyamos tanulók számára az idegen nyelvi mérés 8 órakor, a 8. évfolyamos tanulók számára 10 órakor kezdődik. A tanulókkal a mérés előtti napon ismertetjük, hogy melyik csoportban és melyik teremben kerül sor a mérés lebonyolításra.

Jelenléti oktatás hétfőtől

Kedves Diákok! Tisztelt Szülők!

2021. május 10-től, hétfőtől újra jelenléti oktatással folytatjuk a tanévet a felső tagozaton is. Órarend szerint, a régi járványügyi szabályok betartásával (hőmérséklet mérése, kézfertőtlenítés, távolságtartás, maszk használata) várunk vissza mindenkit!

Az alsó tagozaton nem tervezünk változtatásokat. Ott a 3 hete elkezdett munkát folytatjuk.

A tanévből még hátralévő idő alatt nagy hangsúlyt fektetünk a képességek fejlesztésére, a lemaradások pótlására.

Mindenkit várunk vissza!

setadiak

Létavértes, 2021. május 7.

Nagy Józsefné