2018. május havi bejegyzések

„Légy résen!”

Könyvkuckós gyerekeinkkel május 17-én délután a Rozsnyai Gyűjteménybe látogattunk el, ahol megtekintettük a Cserkészet-110 időszaki kiállítást. Kővári Emese vezetésével megtudtuk, hogy honnan indult a mozgalom, milyen jelszót és jelvényt használtak a cserkészek illetve milyen öltözéket viseltek. Az előadás után tudásunkat egy komplex feladatlappal teszteltük majd egy evolúciós játékkal zárult a vidám és érdekes foglalkozás.

cserkesz01

cserkesz02

Szervező és kísérő pedagógusok:
Milotai-Kiss Ildikó, Oláh Ágnes

Janikovszky Éva Emléknap 2018

Janikovszky Éva Könyvtárunk május 3-án játékos vetélkedővel emlékezett meg névadójáról. Az írónő életútjához, munkásságához kapcsolódó feladatokkal (puzzle, szövegértés, keresztrejtvény) mérték össze tudásukat a könyvkuckós gyerekek.

konyvbaratok201801

konyvbaratok201802

Eredmények:
1. Könyvbarátok: Budai Henrietta, Fekete Tamás, Jakab Fatima 5.b
2. Janikovszky csipet-csapat: Bátori Zita, Jónás Réka, Szabó Renáta 5.b
3. Írónők: Fagyal Sára 5.b, Papp Ildikó Orsolya 5.c

Könyvkuckós nyertesek

„Üzenj az anyukádnak!”

Iskolai könyvtárunk április 21-én anyák napi foglalkozással várta a gyerekeket. Adomán Mónika kézműves alkotó már második alkalommal járt nálunk, hogy megmutassa a decoupage technika művészetét a diákoknak. Összesen 63 gyermek készített díszdobozt édesanyjának, aminek a különlegessége abban rejlett, hogy pozitív üzenetekkel töltötték meg. Köszönjük Mónikának a hangulatos, alkotással teli délelőttöt!

anyaknapiaja201802

anyaknapiaja201801

Papírcsodák

„Amit a Természet évmilliárdok alatt létrehozott,
azt az Ember rövid idő alatt, szép egyenletesen elteríti a Földön.”
(Rittenbacher Ödön)

Janikovszky Éva Könyvtárunk is csatlakozott a Fenntarthatósági Témahéthez április 23-27. között. Ezen a héten rendezvénysorozattal vártuk a gyerekeket, ahol a papír fontosságára, újrahasznosítására hívtuk fel a figyelmet. Elfogadta a meghívásunkat a Nagyrábéi papírfonó, így a hétfői napon kiállítást és vásárt tartottunk az uszoda előtti aulában. A kézműves portékák nagy sikert arattak a pedagógusok és diákok közt egyaránt.     A Könyvkuckós gyerekekkel előadás keretében megismerkedtünk a papír útjával illetve kreatívan újrahasznosítva a papírt különböző tárgyakat (ceruzatartó, karkötő, jegyzettömb) készítettünk. Emellett az iskolai Diákönkormányzat koordinálásával ezen a témahéten valósult meg a felső tagozatos papírgyűjtés is.

papirgy201802

A papír útja

papirgy201801

Vásárfia

papirgy201803

Papírgyűjtés egy héten keresztül…

Léta vezér a döntőben

10. alkalommal került megrendezésre a „KerekEmese” kárpát-medencei történelmi, néprajzi és természetismereti vetélkedősorozat. A döntő április 28-án volt az Ópusztaszeri Nemzeti Történeti Emlékparkban. Iskolánk csapata (Jónás Jázmin, Kerekes Antónia, Molnár Veronika, Tasnádi Ildikó 7.a) sikeresen teljesített az elődöntőkön, így a 136 versenyzőből bejutottak a döntőbe a legjobb 12 Csemete csapat közé. Az ügyességi feladatokra épülő megmérettetésen a 12. helyet szerezték meg.

kerekemese01

kerekemese02