2017. december havi bejegyzések

Nemzetközi Betlehemes Találkozó, a Földre születés misztériuma

Idén, 27- alkalommal adott otthont Debrecen, a Nemzetközi Betlehemes Találkozónak. Iskolának dráma szakkörösei, a Nagylétai Csillagjárók harmadik alkalommal kaptak meghívást a rendezvényre. A Kárpát-medence minden tájáról érkező 21 csapat, több mint 300 betlehemező játékát szombaton a Debreceni Művelődési Központ Belvárosi Közösségi Házában lehetett megtekinteni.

beth201801

A seregszemle célja, hogy fennmaradjon és minél több helyen újraéledjen a betlehemezés régi magyar népszokása. A nagylétai hagyományos alföldi pásztorjátékra épülő betlehemesünkkel ismét meghívást kaptunk szombaton, az ondódi adventi családi délutánra. Ismét nagyszerű délután tölthettünk el, ahol nem maradhatott el a közös mézes sütés sem. Elkészíthettük titkos karácsonyi ajándékainkat is. Vasárnap délután pedig, a Józsai Közösségi Ház meghívására a Karácsony kopogtat rendezvényükön hirdethettük Megváltónk születését. A héten útra kelve, tovább viszünk az örömhírt, hogy lelkiekben minél nagyobb szívvel fogadhassuk be a karácsony igazi üzenetét.

beth201802

A Nagylétai Csillagjárók tagjai, akikre büszkék lehetünk: Hermeczi Ivett, Mezei Patricia, Bozsóky Virág, Szoták Viktória, Fekete Barbara, Ágoston Dorottya, Ágoston Lilla, Bartos Eszter, Laczkó Fanni, Mezei Melissza, Szentmiklósi Vanda, Gyarmati Zalán, Szabó Márton, Gyarmati Máté, Hermeczi Balázs, Szabó János, Szoták Hunor, Gyarmati Áron, Kontor Milán, és Bartos Kristóf.

A dehir-en megjelent cikk: LINK

Molnárné Pelei Andrea a csoport vezetője

Mikulás-Posta

Felsős diákönkormányzatunk Mikulás – Postát szervezett december 6-án. A Mikulás és segítői a reggeli órákban körbejárták az osztályokat és megjutalmazták a jó gyerekeket és pedagógusokat. A diákok közös énekléssel köszönték meg az ajándékokat.

mikulas01

mikulas02

„Minden lépés egy terv eleme”

Iskolánkban már hagyománnyá vált az Erkel Ferenc Sakk Emlékverseny megszervezése. Az idei tanévben november 15-én zajlott le a megmérettetés, melyet az iskolai könyvtárban tartottunk. A svájci rendszerű mérkőzések irányítója Bertóthy Tamás testnevelő tanár volt. Összesen 13 felső tagozatos diák vett részt a sakktornán.

sakk01

Díjazott versenyzők:
1. Flach Márk 5.a
2. Ye Xian 7.b
3. Gyarmati Zalán 8.c
4. Kanál Róbert 8.b
5. Józsa Norbert 8.c
6. Bakó Tamás 7.b

Különdíj (egyetlen női versenyző): Kiss Gabriella 5.a

sakk02

Milotai Kiss Ildikó
szervező

Adventi bütykölde

Iskolai könyvtárunk adventi bütyköldét szervezett az ünnepi készülődés jegyében. December 1-jén ellátogatott hozzánk Adomán Mónika, a Monicon decoupage egyedi kézműves ajándéktárgyak otthonának megálmodója. A kézműves foglalkozáson a gyerekek megismerkedtek a decoupage technikával és karácsonyi hűtőmágnest készítettek. Emellett egy kiállítást is szerveztünk a dísztárgyakból (tálcák, hűtőmágnesek, karácsonyfadíszek, üvegek, ékszerek, tároló dobozkák). Minden egyes darabon látszott az alkotás öröme és az, hogy Mónika mindezt szívvel- lélekkel készítette. Köszönjük szépen a kreatív, örömteli délutánt!

butykolde01

butykolde02